1. Pvp Serverler
  2. Blog
  3. Metin2 Pvp Kurulum
  4. Metin2 Pvp Serverlerde Aranması Gereken Özellikler
 
 

Metin2 Pvp Serverlerde Aranması Gereken Özellikler İçeriği

 
 
 

Metin2 Pvp Serverlerde Aranması Gereken Özellikler

Metin2 dünyanın en çok oynanan internet tabanlı rol yapma oyunlarından birisidir. Günümüzün bu en popüler internet tabanlı oyunu Metin2’nin daha iyi bir oynanışa sahip olması açısından hizmet veren pvp serverler bulunuyor. Teknik özellikleriyle kullanıcılara hiçbir sorun yaşatmayacak pvp serverlerde Metin2’yi çok daha özel ve çok daha kaliteli bir şekilde oynayabilmek mümkün oluyor. Ancak seçilecek pvp serverlerin kesinlikle bulundurması gereken teknik özelliklere sahip olması iyi bir oyun deneyimi açısından çok önemli olduğundan kesinlikle iyi bir araştırma yapmadan yoğun emek harcanacak karakterin oluşturulacağı pvp serverin seçilmemesi gerekmektedir.

 

İyi bir pvp serverin belirlenmesinde yoğun aktif oyuncu sayısı doğru tahminlerin yapılmasında oldukça önemli etkiye sahiptir. Çünkü Metin2 pvp serverinde ne kadar çok aktif oyuncu bulunuyorsa, o serverin üzerinde bulundurulması gereken teknik özelliklere sahip olduğunun göstergesidir. Metin2 de her oyuncu karakterinin gelişimi için çok uzun zamanlarını yoğun şekilde emek harcayarak geçirir. Bu yüzden emeğinin boşa gideceğini öngördüğü bir pvp server üzerinde asla yer almaz. Bu madde de pvp serverlerin seçiminde kullanıcı yoğunluğuna bakılması seçimlerde daha fazla iyi seçim olasılığını arttırıyor. Pvp serverlerinde Metin2 Türkiye sunucularında bulunan açıkların bulunmaması da gerekmektedir.

 

Metin2 Türkiye sunucularında her oyuncunun en çok şikayet ettikleri konuların başında gelen Worldport açık olmaması, uyku modu, Dc ve Lag gibi açıkların oyun içi dezavantajlar yaratmasından pvp serverlerde kesinlikle bulunmaması gerekir. İkincil olarak ise Metin2 söz konusu olduğunda internet ön plana çıktığından sunucunun internet bağlantısının çok daha yüksek hızda olması gerekir. Binlerce Metin2 oyuncusunu aynı anda stabil internet hızıyla karşılayabilmesi Metin2 pvp serverler için kalitenin en önemli göstergelerindendir. Pvp sunucularında güvenlikte çok önemlidir. İnternetin yaygınlaştığı bugünlerde çok sık gerçekleştirilen DDOS saldırılarına karşı özel güvenlik önlemlerine sahip olması ve buna ek olarak diğer tip sanal saldırılara karşı güncel Firewall’a sahip olması pvp serverde oyunun stabilliğini ve güvenirliliğini koruyabilmesi açısından çok önemli bir seçim kriteridir. Metin2 için geliştirilen pvp serverlerde bulunan kolay, orta ve zor olmak üzere 3 farklı zorluk derecesiyle de oyun alışkanlıklarınıza göre uygun olan bir serverde oyun oynayabilme şansından faydalanabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Metin2 Oyununu Pvp Serverde Oynamanın Artıları başlıklı makalemiz size bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

 

Etiketler


Bu yazıda etiket bulunmamaktadır.

 
Yayınlanma: / Son Düzenlenme:
19788 görüntülenme

Metin2 Pvp Serverlerde Aranması Gereken Özellikler Yorumları

 
 
 
yorum avatar


 
 
ülgar BAKBAK
, 21:37:19

İnternet tabanlı rol yapma oyunlarından en çok zevk aldığım oyundur Metin 2. Ve deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki değindiğin noktalar çok doğru eğer Metin 2'den zevk almak istiyorsan. Teşekkürler.

 
 
Mehmet
, 16:28:53

10 seneye yakın bir süredir bu oyunu oynarım kesinlikle oynadığım sunucunun uzun süre açık kalması benim için önemlidir emeklerimizin yazık olmaması için.birde hile açılmaması gerekli..

 
 
Zeki
, 16:28:51

7 yaşındaki küçük kardeşim bile Metin2 oynuyor. Bu oyun tüm dünyayı sarıp hala modası geçmemiş olan ender oyunlardan. Onun yüzünden ben de oynamaya başladım ve oyunla ilgili hile ve ipuçlarını araştırıyordum. Sitenize denk geldim. Çok iyi oldu benim için. Emeğinize sağlık

 
 
Musa
, 18:15:42

Çok uzun zamandır Metin2 oynuyorum. Birkaç kere server değiştirip oyuna nerdeyse yeniden başladım. Genel olarak hile hurda olmayacak serverları tercih ediyorum.

 
 
cenk
, 03:16:18

Kesinlikle doğru düzgün bi hack shield olması gerekli yani hileler oyunların azılı düşmanı bu aralar lala nın yaptığı sağlam sanırım.Geçen bir hile bile yok,kesinlikle hile koruması olan bir sunucuda oynayın..

 
 
yusuf
, 01:57:31

üniversitede bir dönem oda arkadaşım oynuyordu ve ilgimi pek çekmemişti, halen aktif olarak epey oynayıcıya sahip bir oyun gibi gözüküyor ancak yakın zamanda çıkan pokemon go oyunu piyasadaki bu bilgisayar başında oynanan tüm oyunları süpürecek gibi gözüküyor...

 
 
emre
, 01:57:29

yorumlardan da göreceğim üzere görünen o ki bir dönem epey bir kişi yoğun bir şekilde bu oyunu oynamış ve biliyor ancak şu dönemde pek oynayanı yok gibi gözüküyor, elbette yine hatırı sayılır bir rakamdadır ancak eskisi popülaritesi olmadığı bir kesin...

 
 
Anonim
, 19:07:02

Yıllar önce lisede ike Metin2'yi ilk açtığımda farklı hisler yaşamıştım. Çok fazla oyunun içine girmedim ancak serverlerdeki kalite apaçık ortadaydı. Şimdilerde biraz bozdu ancak halen oynanabilir bir oyun.

 
 
serhat
, 12:15:12

Özellikle lise yıllarında çok fazla oynardım Metin 2'yi. Silk alabilmek için tüm harçlığımı oyuna yatırıyordum. Üniversitede bıraktım ancak şimdi yeniden oynamak istiyorum. PVP serverları inceleyip oyuna başlayacağım.