pvp serverler
  1. Pvp Serverler
  2. Blog
  3. Metin2 Pvp Kurulum
  4. Metin2 Pvp Server Kurma
Yayınlanma Tarihi:

Bu başlık metin2 pvp server kurmak isteyen bir çok kişinin ilk etapta google da aradığı başlığın aynısı. Bunun gereksiz olduğunu söylemek için bu yazıyı yazıyorum. Günümüzde her 10 firmadan 7si dilediğiniz oyunu (imkanı varsa) kurup sizlere sunuyor. Metin2 için bu iş daha da ileri. Firma yetkilileri oyununuzu kuruyor, npcleri ayarlıyor, ayarları yapıyor ve istediğiniz hale getirdikten sonra size teslim ediyor.

Bu yazıyı okuduktan sonra metin2 pvp serverler için firma arayışlarına girebilirsiniz. Ancak acele etmeden önce bir de bu açıdan bakın olaya.

Metin2 kurup teslim eden firmaların çoğu sınırlı hdd sunuyorlar. Hatta hat hızları bile düşük olabilir. Yani metin2 kurmadan önce arayacağınız kriterler hdd ve hat hızı olmalı. Ramin hiçbir önemi yoktur. Zaten freebsd kurulacağı için ram kullanımı en aza indirilecektir.

Metin2 Pvp Server Kurulumu yapmadan önce kriterleriniz şöyle olmalı. En az 100 gb hdd ve 100mbit hat hızı. Diğer türlü lag problemleri yaşarsınız veya oyununuz başarıya ulaştığında ve hızla dolduğunda kısa sürede dolan hdd yüzünden sunucu değiştirmek zorunda kalırsınız ki bu da oyuncu kaybı demektir.

Vds ten uzak durun!

Hedefiniz ve projeniz büyük ise dedicated server tavsiye ederim. Ne hddniz dolar ne de lag problemi yaşarsınız. Hatta sunucu tamamiyle sizin olacağı için dilediğiniz gibi içerisine yedek depolayabilirsiniz.

Freebsd kurulumu

Her zaman son sürüm seçilmelidir. Çünkü son sürüm bir öncekinden daima güvenlidir. Raminiz 4 ve ya altındaysa 32 bit freebsd, 4 üzerindeyse 64 freebsd sürümü kurmalısınız. Aksi halde ramin hepsini görmeyecektir.

Kurulumdan sonra metin2 files ve mysql dosyalarını atmanız yeterli olacaktır.

Metin2 pvp server kurma işlemi tamamlandı.


Bir önceki yazımız olan Navicat Şifre Değiştirme İşlemi başlıklı makalemiz size bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.


Benzer Yazılar

» Metin2 Pvp Başlangıç Ayarları
» Metin2 Pvp Serverlerde Aranması Gereken Özellikler
» Sh Make Yazmadan Quest Aktif Etmek
» Metin2 Game Sourcesi Açma / Düzenleme / Kapatma
» Metin2 Yaratıklardan Düşecek İtemleri Ayarlama