pvp serverler
  1. Pvp Serverler
  2. Blog
  3. Metin2 Genel
  4. Pvp (Private) Serverlar
Yayınlanma Tarihi:

Tanım

Şu anda tüm MMORPG oyunlarının komutaları dışında oyun yapılarındaki değişiklikler üzerine kurulan oyunlara Pvp (Private) Serverlar yani özel sunucular adı verilmektedir. Bu oyunlar, normal MMORPG oyunlarına göre çok farklılık göstermektedirler. Tüm private serverlarda seviye atlamak normal oyunlara göre daha kolaydır. Ancak private serverlar da kendi içinde oyun zorluklarına göre kategorilendirilmektedirler. Kategori isimleri genelde kolay, orta ve zor olarak nitelendirilmektedir. Özel sunucusu açılan başlıca oyunlar: Metin2, Silkroad Online ve Knight Online. MMORPG oyunlarının dışında web bazlı oyunların da özel oyunları açılmaktadır. Örneğin Travian ve Ogame.

Oyunların Amacı

Pvp serverlerin kurulumundaki ve artmasındaki asıl amaç para kazanmaktır. Bunun yanında açılış sebebi eğlenmek yani maddi amaç güdmeyen serverlar da açılmaktadır ancak yok denilecek kadar azdır. Eğlenmek amacı ile kurulan serverlar genelde metin2 pvp serverler içinde yer alıyor. Ardından da silkroad pvp serverler takip ediyor.

Kurulum ve oyuna giriş

Kurulum özel oyun kurucularının tercihlerine göre değişmektedir. Bazı oyunlarda indirilen dosyanın bilgisayara kurulumu tamamlandıktan sonra çalıştırılarak varsa otomatik güncellemeler yapılır, bazılarında ise yine indirilen dosyanın kurulu oyun klasörüne atılıp üzerine yazılması istenir. Oyuna giriş ise hemen hemen MMORPG oyunları ile aynıdır.

Güvenlik

Paylaşım ortamlarında rahatlıkla elde edilen oyun dosyaları ile firmalar tarafından kurulumu gerçekleştirilen özel oyunlar, sahiplerinin ilgilendikleri konu hakkında bilgisiz olmaları ve oyuncuların hesap güvenliklerini tam olarak koruyamamaları sebebiyle pek güvenilir sayılmamaktadırlar. Bu nedenle özel oyunlarda sık sık hesap çalınma vakaları görülmektedir.


Bir önceki yazımız olan Filezilla Files Bölümleri ve Açıklamaları başlıklı makalemiz size bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.


Benzer Yazılar

» Metin2 Oyuncularını Kaybediyor
» Metin2 ve Uzun Bir Hikaye
» Metin2 deki Son Yenilikler 01.10.2013
» Metin2 Pvp Server Seçmek
» Metin2 Pet Sistemi
cron işi