pvp serverler
  1. Pvp Serverler
  2. Blog
  3. Counter Strike Genel
  4. Yenilenen Savaş Ruhu Counter Strike Global Offensive
Yayınlanma Tarihi:

Counter Strike yani Türkçe anlamı ile karşı taarruz, ilk çıktığı yıllarda half life eklentisi olarak çıkmıştı. Bir çoğumuzun çocukluk yılları olan bu yıllarda kendisini bize hayran bırakmış ve tanıtmayı başarmıştı. Ülkemizde çok geniş kitleler tarafından sevilmiş ve bir dönemin en ünlü oyunu olmuştu. Bir nesli daha etki altına almak amacı ile yakın zamanda counter strike global offensive serisi ile karşımıza çıkmıştır. Counter strike global offensive’ de eski counter strike sürümlerinden farklı olarak yeni nesle hitap amaçlanmıştır.

Eski nesil counter strike sürümleri çıktığı zaman oyun severlerin bu gün ki kadar alternatifi yoktu. Fakat yeni neslin an itibari ile alternatifleri çok fazla, bu sebepten grafiksel anlamda ve oyun dinamikleri anlamında büyük değişiklikler sağlamayı amaçlamıştır.

Counter strike global offensive

Biraz da Counter strike global offensive’ in oyun dinamiklerinden bahsetmek istiyorum. Bir kere oyuna ilk girdiğiniz anda eski nesil oyun severlerin en çok hoşuna gideceği şey sesler olacaktır. Eski sürümlerinde ki sesleri bire bir kullanmışlar. Bu da sadece yeni nesil değil eski nesil oyun severleri de hedef kitlesine aldığını açıkça göstermektedir. Gerçekten grafiksel anlamda bir çok değişiklik yapılmış. Hatta bu sefer daha profesyonel ellerden çıkmış diyebiliriz. Örneğin eski sürümlerinde kapılara ateş ettiğiniz zaman tahta kapılar bile olsa sadece geçici mermi izi oluyordu, şimdi ise kapılar kırılabiliyor. Hatta bir çok şeye ateş ederek kırabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra adam öldürdüğünüz zaman kan sıçrama efektlerinden tutun da silahtan ve odadan çıkan dumana kadar bir çok yenilik düşünülmüş. Su da ilerlerken su daha gerçekçi yapılmış ve eski sürümlerinde olduğu gibi cesetler batmıyor.

Counter strike global offensive de sadece grafiksel anlamda yenilikler yapılmamış. Bunun yanı sıra çeşitli istatistikler de yapılmış. Önceki sürümlerde sadece kaç tane adam öldürdüğünüz yazardı, şimdi kaç mermi harcadığınızdan tutun da takımınızdaki oyuncuların çeşitli istatistiklerine kadar bir çok istatistik bulunmakta, yine eski sürümden farklı olarak oyun sürekli 5’ e 5 ilerliyor yani eski sürümdeki gibi beklemiyorsunuz. Yani eski bir counter strike sever olarak oyunu başarılı buluyorum. Sanki eski oyuna yeni bir ruh gelmiş gibi.


Bir önceki yazımız olan En Eskimeyen Oyun Counter Strike başlıklı makalemiz size bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.


Benzer Yazılar

» En Eskimeyen Oyun Counter Strike
» Counter Strike 1.6 16bpp Çözümü