pvp serverler
  1. Pvp Serverler
  2. Blog
  3. Counter Strike Genel
  4. Counter Strike 1.6 16bpp Çözümü
Yayınlanma Tarihi:

Öncelikle bu sorunun ne sebeple oluştuğunu anlatalım. Gelişen ve büyüyen sxe cs serverlar'a daha çok katkı sağlamak amacıyla hile engellinin yanında oyuncuya en iyi modda oyunu sunmak için çeşitli uyarılarda bulunuyor. Sxe 7.x'ten sonra gelen nickinizin yanında çıkan 16bpp karakterleri aslında bir sorun değil, tamamiyle bir uyarıdır ve size şuanda 16bit oynadığınızı söyler ve oyunu tam anlamıyla oynayamayacağınızı belirtir.

Yapmanız gereken counter strike 1.6'yı açtığınızda Option > Video ayarlarına girerek Color Quality değerini 32 Bit yani Highest seçmektir. Seçtikten sonra kaydedip, oyunu kapatıp tekrar giriniz. Oyuna girdiğinizde 16bpp karakterleri nickinizin yanından kalkacaktır.

counter strike 1.6 16bpp çözümü

Ancak bilgisayarınızın donanımına güvenmiyorsanız; kaldı ki cs kaldırmayacak bir bilgisayar yoktur artık, 16bitte oynamaya devam edebilirsiniz. Ancak bu sorun da devam edecektir.

Yukarıda counter strike oynamak için donanımınızın çok iyi olması gerekmediğinden bahsetmiştik. 16 bit ve 32 bit olayı için ilgili donanım ekran kartıdır. Ekran kartının yükünü azaltacak olursak 32 bit yüksekliğinde rahatlıkla oynayabiliriz. Yükü azaltma işlemi windows xp, 7, 8 ve vista için neredeyse aynıdır. Vereceğim program ismini google'da aratarak güvendiğiniz sitelerden indiriniz.

Gamebooster, bu programı cs 1.6 açmadan önce çalıştırınız. Bu program o anda gereksiz ekran kartı ve ram tüketimini azaltacaktır. Böylelikle oyununuzu rahatlıkla en yüksek kalitede oynayabileceksiniz. Ayrıca bu program sayesinde düşük fps miktarlarından da kurtulacaksınız.

Oyununuzu kapattığınızda gamebooster programı açıp pasif hale getirmeyi unutmayınız. Bir zararı yok ancak oyunla işiniz bittiğinde ve bilgisayarınızda bir şeyler yapmaya başladığınızda yine en yüksek performansta ilerlemeniz siz ve bilgisayarınız için en sağlıklısı olacaktır.


Bir önceki yazımız olan Yenilenen Savaş Ruhu Counter Strike Global Offensive başlıklı makalemiz size bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.


Benzer Yazılar

» Yenilenen Savaş Ruhu Counter Strike Global Offensive
» En Eskimeyen Oyun Counter Strike
cron işi