1. Pvp Serverler
  2. Blog
  3. Metin2 Pvp Kurulum
  4. Metin2 Serverinizde Küfür ve Reklam Engelleme
 
 

Metin2 Serverinizde Küfür ve Reklam Engelleme İçeriği

 
 
 

Zaman zaman oyunlarda oyuncularınız sinirlerine hakim olamayıp küfür edebilirler, siz de oyunun düzenini sağlamak amacıyla bu oyuncuları banlarsınız ancak bu da sizlere oyuncu kaybettirir. Diğer metin2 pvp serverler'in reklamını yapmak isteyen oyuncular içinse onları engellemek gerekir. Her ne kadar sansür koysanız da onlar boşluk bırakarak sansüre yakalanmadan paylaşım yapabilirler. Böyle durumlarda da bir reklamın boşluklu varyasyonlarını da sansürleyerek onları engellemek için zaman kazanabilirsiniz.

 

  • Navicat programı ile sql bağlatısı gerçekleştirelim
  • Player > banword tablosunu açalım
  • * Butonuna basarak yeni bir satır oluşturalım.
  • Yasaklanması istediğiniz reklam veya küfrü o satıra ekleyin ve enter'a basın

 

Bildiğiniz gibi navicat üzerinden yapılan işlemlerde yaptığınız işlemin geçerli olabilmesi için sunucunuza reboot atmalısınız. Ya da oyunu aç kapa yapabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Metin2 Pvp Serverlerde Aranması Gereken Özellikler başlıklı makalemiz size bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

 

Etiketler


Bu yazıda etiket bulunmamaktadır.

 
Yayınlanma: / Son Düzenlenme:
3004 görüntülenme

Metin2 Serverinizde Küfür ve Reklam Engelleme Yorumları

 
 
 
yorum avatar


 
 
oyunkurucu
, 12:12:11

artık kimseyi banlayıp oyuncu kaybetmediğim için çok şanslıyım teşekkürler. Serverde küfür ve reklamı engelledim sayenizde.

 
 
eren
, 11:35:19

harun bey, bunu yapmak için quest yapmak lazım google üzerinden araştırdığınızda bulabileceğinizden eminim, ancak bana da güzel bir fikir verdiniz böyle bir quest yazıp paylaşım yapabilirim.

 
 
harun
, 01:58:59

reboot atmadan küfür ve reklamları engellemenin bir yolu yok mu? mesela biri küfür etti diyelim, oyuncuyu banlayıp dc atmak yerine direk oyuncunun yazdığını sansürleyip o anda aktif etmek mümkün mü?