pvp serverler
  1. Pvp Serverler
  2. Blog
  3. Metin2 Pvp Kurulum
  4. Metin2 Pvp Hex Editör Anlatımı
Yayınlanma Tarihi:

Hex Editör Nedir?

Bildiğiniz gibi bilgisayar gibi teknololij aletlerin tümünde programların, verilerin çalışması için bir kod arşivi bulunuyor. Örneğin ben sizler için bu yazıyı hazırlarken tuşlara basıyorum, her harf için bilgisayara kodlar gidiyor ve harfleri karşımda yansıtıyor. Hex editör de bu kodları görebileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz bir program. Aşağıda dosya kısmından ex editörü indirebilirsiniz.

Neler Yapılır?

Metin2 pvp serverler alanında pek fazla kullanılmayan ama yalnızca oyun kurulumunun bir aşamasında işe yarayan bir program bu. Oyuncuların oyuna girebilmesi için giriş exesinde bulunan pong yani oyun şifresiyle sunucuya yüklenen game pongunun şifresi aynı olmalı. Bu bir eşleşmedir. Birçok kişi bunu değiştirmeyi bilmediği için standart şifreyi kullanıyor. Bu da doğal olarak hile açılabilecek exeler üretilmesine sebep oluyor. Yani oyuna tek exeden giriş yapılabilmesi için game pongunu değiştirip gizlemelisiniz. Evet yanlış duymadınız yalnızca değiştirmek yetmiyor, bir de gizlemelisiniz. Gizlemek yerine giriş exe sini de şifreleyebilirsiniz. Bunu yapan programlar bulunuyor. Yakın zamanda siz değerli ziyaretçilerimize game pongunu düzenlemeyi de anlatacağız. Ancak dilerseniz şimdiden ufak bilgiler verelim. Bilgisayarımızda sık sık kullandığımız bir işlemi kullanarak giriş exesinde ve game dosyasında ctrl F ile pong kelimesini arıyoruz ve kelimenin devamında pong şifremiz çıkıyor. Bu şifreyi dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Ancak her iki tarafta da aynı olduğundan emin olun. Aksi halde o giriş exeden oyuna giriş yapamazsınız. Şifrenizi çeşitli karakterler kullanarak şifrenizi güçlendirebilirsiniz. Unutmayın, şifrenizin farklı ve gizlenmiş olması farklı exelerden girişi engelleyecek böylelikle hileyi kesinlikle engellemiş olacaksınız. Tabii ki hile engellemek için giriş dosyanıza bir takım eklemeler yapmak zorundasınız.

Resimler

metin2 pvp hex editör anlatımı

Yukarıda programın bir görüntüsü duruyor. Hex editör ile açmak için sağ tıklayıp birlikte aç diyebilirsiniz ya da dosyayı üzerine sürükleyebilirsiniz. Örneğin yukarıda bir png uzantılı dosyanın bile hex editör tarafından açılabildiğini gördük. Her harf ve karakter için 2 haneli kodlar yer alıyor. Bu kodlar sayı ve harflerden oluşuyor. Yalnızca metin2 değil, tüm pvp serverler'de bu program mutlaka oyun kurulumunun bir aşamasında kullanılıyor. Programı aşağıdan indirebilmeniz mümkün.

Dosya

  • Dosya geçici olarak sitemizden kaldırılmıştır.
  • rar şifresi: www.pvpserverler.org

Bir önceki yazımız olan Metin2 Game Sourcesi Açma / Düzenleme / Kapatma başlıklı makalemiz size bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.


Benzer Yazılar

» Metin2 40 K Files Diff Kodları (r40250 diffleri)
» Metin2 Pvp Pong Bulma / Düzenleme / Gizleme
» Metin2 Game r34083 ve r42025 Diffleri (77 Adet Diff )
» Sh Make Yazmadan Quest Aktif Etmek
» Metin2 Serverinizde Küfür ve Reklam Engelleme