pvp serverler
 1. Pvp Serverler
 2. Blog
 3. Metin2 Pvp Kurulum
 4. Metin2 Diff Ekleme Programı / Diff Nasıl Eklenir
Yayınlanma Tarihi:

Herkese merhabalar,

Son çıkan game sürümleri için elimizden geldiği kadar diff kodlarını paylaşmaya çalışmıştık. Genelde bizden diff kodları isteniyordu ve ekibimiz olarak tüm diff kodlarını paylaşmaya çalışmıştık. Ancak şu sıralar diff ekleme konusunda sıkıntı yaşayanlar oldu. Hatta yeni birçok metin2 pvp sahibi de diff programını bizlerden istedi. Biz de diff ekleme programını sizlerle paylaşmak istedik. Programı aşağıda diff ekleme programı yazısına tıklayarak indirebilirsiniz. Daha sonra rar şifresini girerek masaüstüne çıkartın. Anlatımı resimli olarak siz değerli kullanıcılarımza sunacağız ancak öncelikli olarak dosyayı verelim ve nasıl diff ekleneceğini anlatalım.

Dosya

 • Dosya geçici olarak sitemizden kaldırılmıştır.
 • rar şifresi: www.pvpserverler.org

Dosyamızı İndirdikten Sonra...

 • Diff.exe dosyamızı rardan çıkartıp açalım. (Programımız açık bir şekilde bir köşede kalsın. Programa geçmeden önce bir işlem yapacağız)
 • Daha sonra her hangi bir klasör açıp Düzenle'den Klasör ve Arama Seçeneklerine girelim.
 • Burada Bilinin Dosya Türleri İçin Uzantıları Gizle üzerindeki tik işaretini kaldıralım. (Bunu yapma sebebimiz dosya uzantısını görüp düzenleyebilmek için)

metin2 diff ekleme resimli anlatım

 • Daha sonra bir not defteri oluşturalım ve içine eklemek istediğimiz diff kodlarını yapıştırıp kaydedelim.
 • Ardından not defterinin isminin uzantısını .txt yerine .diff yapalım.

metin2 diff ekleme programı

 • Ardından program üzerinden ekleyeceğimiz diff'i ve eklenecek game dosyasını seçelim.

metin2 diff ekleme programı

 • ve Git butonuna bastığımızda diff'imiz eklenmiş olacak.

Zaman zaman bu konuda büyük problemler yaşanabiliyor. Örneğin eski bir sürüm game dosyasının diffi yeni bir sürümünküne ekleniyor. Game dosyası bu sayede bozuluyor ve kullanılamayacak hale geliyor. Bu yüzden her daim yedek oluştur tikine tıklamayı ihmal etmeyiniz. Eğer metin2 pvp serverler sektöründeyseniz yedek oluşturma işlemi, her zaman bir numaralı öncelikli işleminiz olmalıdır. Yine sitemizin kurulum bölümünde 30k, 40k ve 50k sürümlü game dosyaları için ayrı ayrı diff arşivleri bulunmaktadır. Kurulum bölümümüze giriş yaparak ulaşabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Metin2 40 K Files Diff Kodları (r40250 diffleri) başlıklı makalemiz size bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.


Benzer Yazılar

» Metin2 Pvp Hex Editör Anlatımı
» Filezilla Files Bölümleri ve Açıklamaları
» Filezilla ile Sunucudaki Logları Silme
» Sh Make Yazmadan Quest Aktif Etmek
» Metin2 Game Sourcesi Açma / Düzenleme / Kapatma
cron işi