pvp serverler
  1. Pvp Serverler
  2. Wiki
  3. Tanıtım Rehberi - En İyi Tanıtım Nasıl Yapılır?
Yayınlanma Tarihi:

Diyelim ki bir pvp server kurdunuz, oyununuz dört dörtlük ve yeteri kadar da reklam bütçeniz bulunuyor. İşte bu noktada en iyi tanıtım nasıl yapılır size anlatmak amacıyla bu yazıyı yazma kararı aldık. Öncelikle tanıtım yapabileceğiniz sosyal mecralardan bahsedelim.

Tanıtım Yapabileceğiniz Alanlar

  • Tanıtım Siteleri
  • İnstagram Reklam
  • Facebook Reklam
  • Facebook Grupları
  • Google Adwords

Tanıtım Siteleri

Pvp Serverler Tanıtım Siteleri günümüzde hala önemli bir faktördür. Bu tanıtım siteleri pvp arayışında olan birçok oyuncu tarafından tanıtımları incelemek amacıyla ziyaret edilen web siteleridir. Oyuncular aradıkları türleri bu tarz sitelerde filtreleyerek istedikleri pvp serverlere daha rahat ulaşırlar. Sosyal medya reklam alanlarında karşılarına çıkan reklamlarda oyuncular o an oyuna başlamayabilir ancak tanıtım sitelerini doğrudan ziyaret eden oyuncular muhakkak oyun arayışı içerisindedirler.

İnstagram Reklam

En sık kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan instagram her türlü kullanıcıya ev sahipliği yapmaktadır. Oyunu bırakmış, ya da oyunla ilgili daha önceleri aramalarda bulunmuş ancak karar verememiş kullanıcıların karşısına pvp serverinizin reklamının çıkması oyuncuyu en azından oyununuz hakkında bilgi sahibi yapacak ve başlamak istediğinde de akıllarında kalan pvp isminizi aratarak oyununuzun tanıtımına ulaşacaktır.

Facebook Reklam

Metin2 oyunun en büyük kitlesi bu mecrada bulunmaktadır. Çok çok aktif bir şekilde kullanılan sayfalarda metin2 pvp server içerikleriyle ilgili bol miktarda yorumlar görülmektedir. Serverinizin reklamını bu alanda verebiliyor olmanız girilen yaş kriterleriyle ve seçilen hedef kitleleriyle sizi doğrudan pvp server oynamak isteyen kullanıcılara ulaştıracaktır.

Facebook Grupları

Tanıtım siteleri gibi büyük miktarda ziyaretçi alan ve bol bol tanıtım yapılan bu sayfalarda oyuncular pvp aradıklarında ilan bırakmaktadır. Bu ilanlara yanıt olarak serverinizi önerebilirsiniz. Ayrıca grup adminiyle iletişime geçip uygun miktarlara pazarlık yapıp kapak fotoğrafı ya da sabitlenmiş içerik olarak server tanıtım reklamı yapabilirsiniz.

Google Adwords

Google adwords ile pvp server ile yapılan aramalarda reklam olarak ilk sıralara çıkabilmeniz mümkündür. Bu işlem diğer tanıtım mecralarına göre biraz maliyetli olabilir ancak uygun optimizasyon ve verilen teklif bütçesiyle güzel sonuç alabilmeniz mümkündür. Ayrıca ayarlamış olacağınız banner veya video reklamlar ile oyun ve pvp içerikli sitelerde reklamınızın çıkmasını sağlayabilirsiniz.

İyi bir pvp server ile gümbür gümbür geliyorsanız bahsetmiş olduğumuz tüm tanıtım mecralarında reklamınız bulunmalıdır.


Tanıtımlar Nasıl Olmalı?

Tanıtım için siteniz üzerinde uygun bir tanıtım alanı bulunmalıdır. oyunadi.com/tanitim/ şeklinde açacağınız bu sayfada oyununuz ile ilgili A'dan Z'ye tüm tanıtım içerikleri yer almalı ki oyuncu aradığı her cevabı bulabilsin. Yine reklam içeriklerinde de tanıtımınızı yaparken her türlü detayı vermeye çalışmalı, özellikle oyun türünüzden bahsetmelisiniz. Örneğin emek bir metin2 pvp server için sizler eğer tanıtım başlığında bundan bahsetmezseniz reklamı gören kişi bunu öğrenmek için reklama tıklayacak ve istemediği türdeyse oyuna başlayamacaktır. Bu size bütçe kaybı olarak geri dönecektir. Bu tarz ufak optimizasyonla en az bütçe ile en çok kitleye hitap edebilirsiniz. Güzel bir oyununuzun olması günümüzde yeterli değildir. Bu oyunu iyi pazarlamalı ve oyunculara iyi sunmak gerekir.


Bir önceki yazımız olan Metin2 Gözlem Bandı Nedir? Nasıl Düşer? başlıklı makalemiz size bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.


Benzer Yazılar

» Metin2 Yöng Suyu Nasıl Yapılır?
» Metin2 Gango Kökü Nereden Düşer?
» Metin2 Kolyeye Gelen Efsunlar Listesi
» Metin2 Şeftali Çiçeği Nereden Düşer?
» Metin2 Tue Mantarı Nereden Düşer?