pvp serverler
  1. Pvp Serverler
  2. Blog
  3. Metin2 Genel
  4. Metin2 Serverinize Oyuncu Toplamak
Yayınlanma Tarihi:

Reklam Siteleri

Facebook

Facebook'a reklam vererek veya gönderiyi ön plana çıkararak düşük bütçe ile metin2 pvp serverınıza oyuncu toplayabilmeniz mümkün. Elinizde her ne kadar iyi reklam kaynağı olursa olsun, sosyal ağda aktif olan kullanıcılara da ulaşmanız gerekmtedir. Başarılı bir oyun istiyorsanız yeni bir oyununuza metin2 pvp serverler hedef kitlesini seçerek günlük 20 tl bütçe ile başlamanızı öneririz. Keşke yalnız başına bu yeterli olsa ancak böyle bir şey mümkün değil. Diğer reklam kaynaklarına bakmaya devam edelim.

Google

Google adwords üzerinden vereceğiniz reklamlarda tık başı olduça yüksek ücretler kesilmektedir. Bu yüzden öncelik olarak google tarafından dağıtılan 25 TL Harcayın, 100 TL bizden kampanya kupon kodlarına sahip olmak gerekmektedir. Bu kuponlara webmaster forumlarından ulaşabilirsiniz. Ya da gmail hesabınıza gelen mailleri ara ara kontrol ederek bu kupondan size yollanıp yollanmadığına bakmalısınız. Böyle bir kupon bulduğunuzda google adwords ara yüzünden Faturalandırma > Promosyon Kodları kısmından kodunuzu girerek kuponunuzu aktif edebilirsiniz. Daha sonraki işlem hesabınıza 25 TL yüklemek olacaktır. Yüklemeler kredi kartları ile yapılmaktadır. Son gördüğümde paypal yoktu ancak şuanda var mı yok mu pek emin değilim. Daha sonra 25 tl harcamanız gerçekleştikten sonra hesabınıza ekstra olarak 100 TL daha eklecektir. Günlük 25 TL bütçe belirleyip reklam yayınını başlatabilirsiniz. Metin2 pvp serverler ile ilgili sitelerde reklamınız çıkacak ve tık almasa bile gösterimden dolayı oyun isminiz birçok kişinin aklında kalacak ve bir kalite göstergesi olacaktır. Bu yüzden reklam metni içerisinde oyun isminizden bahsetmelisiniz.

Tanıtım Siteleri

Forumlar

Pvp serverler üzerine kurulu forumlarda iyi bir bütçeniz var ise sabit konu alabilirsiniz. Ancak sabit konu alacak bir bütçeniz yoksa ise metin2 oyununuzun konusunu açabilir ve farklı hesaplardan sık sık yanıt vererek konuyu yukarıda tutabilirsiniz.

Toplist Scriptleri

Toplist scriptlerinin çoğu reklam almıyor. Ancak illa ilk sıradakilerden alacaksınız diye bir şey yok. Alt sıralarda hiç yoktan belli başlı hitli siteler bulunuyor. Bu sitelerden düşük bütçe ayırarak oy alabilirsiniz.

Gerçekten büyük bir bütçeniz var ise metin2 pvp serverinizi kesinlikle dolacaktır. Yani anlayacağınız oyununuz kötü bile olsa büyük bir bütçe ile başarı sağlayabilirsiniz. Ancak bütçeniz kısıtlı ise kesinlikle ama kesinlikle iyi bir servera sahip olmalısınız. Siteniz dört dörtlük olmalı, oyununuzda hiçbir şekilde bug olmamalı ve tüm dönüşüm ve görevler sorunsuz çalışmalıdır. Aksi halde zaten vermiş olduğunuz kısıtlı reklam bütçeleri ile çekilen oyuncular oyunu ilk sorunda terk edeceklerdir.


Bir önceki yazımız olan Metin2 Sitenizi Saldırılara (Botnet - Ddos) Karşı Korumak başlıklı makalemiz size bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.


Benzer Yazılar

» Metin2 Pvp Serverlerin Türkiye deki Yeri
» Pvp (Private) Serverlar
» Oyuncu ve Metin2 Server İçin Güvenlik
» Tanıtım siteleri hızla artıyor
» Metin2 Oyununu Pvp Serverde Oynamanın Artıları